שוק הנדל”ן בישראל

לעומת שוק הנדל”ן בעולם, שוק הנדל”ן הישראלי אינו שונה. בשכונות יקרות בישראל, שכר הדירה עשוי להגיע לעד 10,000 שקל בחודש לדירת ארבעה חדרים טיפוסית. מצד שני, אתה יכול למצוא דירה בפחות מ -2000 שקלים בחודש.

שוק ההשכרות בישראל תחרותי למדי, ויש שיעור מחזור גבוה. רישומים אינם נמשכים זמן רב בשוק ההשכרה, אך רישומים חדשים יגיעו לשוק באופן רציף. כתוצאה מכך, ישנם מקומות רבים להשכרה בטווח מחירים רחב. שימו לב לאתרי דירות למכירה והשכרה ופעלו במהירות כאשר אתם מוצאים את הדירה המתאימה.

למשל..דירת שלושה חדרים טיפוסית בירושלים עולה בעלות ממוצעת של 4,500 שקלים לחודש (במרכז העיר). שוק הנדל”ן בתל אביב בדרך כלל יקר יותר, דירת שלושה חדרים יכולה לעלות בכל מקום בין 6,500 ל -8,000 שקלים בחודש. השוק בחיפה זול יותר ודמי השכירות לדירת שלושה חדרים נעים בין 3,500 ל -4,250 שקלים בחודש (המחירים הם מרשומות 2012). ראשון לציון המחירים נעים בין 2800-6500 ש”ח מתחם ה1000 יעניק דיור נוסף משולב משרדי הייטק

כתבה מתוך דה מרקר

משהו חדש מתחיל מתחם ה-1000

איך מוצאים דירה?

האם הדירות מופיעות בעיתונים היומיים? כמעט ולא אבל במאגרי מידע באינטרנט ועם סוכני נדל”ן. מאגרי המידע הספציפיים לישראל כוללים את אתרי נדלן כגון יד 2 / הומלס / WINWIN אבל אנו ממליצים למנף את ההצלחה שלכם בפורטל 5 לוח נדלן.

גם אם הינכם בעיצומו של רילוקשיין ישנם פורטלים מקוונים שימושיים במיוחד למחפשי דירות בחו”ל. הם יתנו לך תחושה של אזורים ומחירים, ובמקרים מסוימים יעזרו לך למצוא מקום לשכור עוד בחו”ל. עם זאת, היזהר מכמה פרסומות באינטרנט, כי מה שאתה רואה באינטרנט הוא לא תמיד מה שאתה מקבל בפועל.

במידת האפשר, הדיירים צריכים לראות את הדירה לפני חתימת חוזה. צפייה בדירה נותנת לך מושג על השכונה, גודל הדירה, רמת הרעש וכמות האור בדירה. תוכל גם להעריך את בעל הדירה הפוטנציאלי שלך ולשאול שאלות נוספות שיש לך, למשל בנוגע למדיניות חיות מחמד ועישון.

פורטל 5 מציג לכם בצורה מהירה ונוחה את – מספר החדרים, מיזוג אוויר, חניה, מתיווך, קומה, ומעלית ללא כניסה לדף הנכס

למה לי להיעזר בסוכני נדלן?

סוכני נדל”ן מחזיקים ומייד משיגים חוזים לדירות ובתים להשכרה. גם אם הינכם דוברי אנגלית, סוכנים שדוברי אנגלית ויעזרו לכם למצוא דירה להשכרה בישראל. עם זאת, הם בדרך כלל יגבו עמלה גדולה על השימוש בשירותיהם (לפעמים עד שכר דירה של חודש אם אתם זקוקים לדירה קטנה וזולה).

יוצאים לחופשה? למנהלי נכסים יש יכולת לנהל את הנכסים שלכם בזמן החופשה לנהל גם רישומים. הם מטפלים בנכסים בזמן שהתושב איננו ונשכרים לשוכרים. מנהלי נכסים אמינים ויסייעו לך במציאת השוכר/ת במיוחד אם אינך דובר עברית. שימוש במנהל נכסים הוא אופציה טובה לתיירים הזקוקים לאירוח נופש. עם זאת, הם יגבו תשלום עבור השימוש בשירותיהם.

דיור דתי

חלק מהבעלים הם דתיים וישכרו רק לאנשים ששומרים שבת. בעל הבית שלך עשוי לשאול אותך אם הם של שבת. שאל את בעל הדירה שלך אם הוא מצפה מהדיירים שלו לשמור על חוקי דת יהודיים.

סטודנטים

לא אמורה להיות לסטודנטים בעיה למצוא מקום מגורים בהרבה מהערים הגדולות. אוניברסיטאות רבות מסייעות לסטודנטים למצוא מקומות לינה, ולעתים קרובות יש להם רשימות דיור מקוונות ומאגרי מידע. בעלי דירה יאפשרו או תשכרו דירות למשך מספר חודשים או שנה.

כתבה מתוך כלכליסט : המכללה למינהל ואפקון החזקות יקימו מתחם מעונות בן 500 דירות

5/5 - (2 votes)