12 שלבים לסגירת עסקת נדל”ן

 1. פתחו חשבון נאמנות
  שלשת חשבון מוחזק על ידי צד שלישי מטעם המוכר והקונה. מכירת בית כרוכה במספר שלבים הננקטים על פני טווח של שבועות. לכן, הדרך הטובה ביותר למנוע מהמוכר או מהקונה לרמות היא להביא צד שלישי ניטרלי. צד שלישי זה יכול להחזיק את כל הכסף והמסמכים הקשורים לעסקה עד שהכל יוסדר. לאחר שהסתיימו כל הפורמליות הפרוצדורליות, הכסף והמסמכים מועברים מחשבון הנאמנות אל המוכר והקונה, ובכך מובטחת עסקה מאובטחת.
 2. חיפוש כותרת וביטוח
  החיפוש הכותרת ואת כותרת הביטוח לספק שקט נפשי ערובה משפטית. הם מבטיחים שכאשר אתה קונה נכס, אף אחד אחר לא יוכל לנסות לתבוע אותו מאוחר יותר. חיפוש כותרת הוא בדיקה של רישומים ציבוריים כדי לקבוע ולאשר את הבעלות החוקית של הנכס ולברר אילו טענות קיימות על הנכס, אם בכלל. אם יש תביעות, ייתכן שיהיה צורך לפתור אותן לפני שהקונה יקבל את הנכס.

ביטוח בעלות הוא ביטוח שיפוי המגן על המחזיק מפני הפסד כספי שנגרם עקב פגמים בבעלות בנכס. הוא מגן על בעלי נדל”ן ומלווים מפני אובדן או נזק הנובע משעבודים , שעבודים או פגמים בעלות.

 1. שכור עו”ד
  אמנם קבלת סיוע משפטי הוא אופציונלי, אבל תמיד עדיף לקבל חוות דעת משפטית מקצועית על מסמכי הסגירה שלך. הז’רגון המסובך שבהם יכול להיות קשה להבנה, אפילו עבור אנשים משכילים. תמורת שכר טרחה מתאים, חוות דעת של עורך דין מנוסה בתחום הנדל”ן יכולה להציע יתרונות רבים , כולל רמזים לבעיות פוטנציאליות בניירת. 3 במדינות מסוימות, ייתכן שתידרש לשכור עורך דין שיטפל בסגירה. בדוק את חוקי המדינה שלך.
 2. משא ומתן על עלויות סגירה
  מפתיחת חשבון נאמנות ועד שכירת עורך דין מקרקעין, כל השירותים והגופים המעורבים עולים כסף. עלויות אלו עלולות להוביל להרבה מזומנים אם לא תיזהר. לדוגמה, בדיקות בית ומזיקים הן חיוניות כדי למנוע ממך לקנות נכס עם בעיות נסתרות – ויקרות. אבל שירותים רבים כאלה מנצלים את בורותם של הצרכנים על ידי גביית עמלות גבוהות. אפילו עמלות עבור שירותי סגירה לגיטימיים יכולים להיות מנופחים.

עמלות זבל הן חיובים שהמלווה מטיל בעת סגירת משכנתא, ולעתים קרובות הם בלתי צפויים על ידי הלווה ולא מוסברים בבירור על ידי המלווה. עמלות אלו יכולות להסתכם בחשבון כבד. עמלות זבל כוללות עמלות ניהול, עמלות בדיקת אפליקציה, עמלות בדיקת הערכה , עמלות נלוות, עמלות טיפול ודמי פשרה.

אם אתה מוכן לדבר ולעמוד על שלך, אתה יכול בדרך כלל לקבל עמלות זבל וחיובים אחרים מופחתים או בוטלו לפני שאתה הולך לסגירה.

 1. השלם את בדק הבית
  יש צורך בבדיקת בית פיזית על מנת לגלות בעיות אפשריות בנכס ולראות את סביבתו. אם תגלו בעיה חמורה בבית במהלך הבדיקה, תהיה לכם הזדמנות לצאת מהעסקה או לבקש מהמוכר לתקן אותה. אתה יכול גם לבקש מהמוכר לשלם לך כדי לתקן את זה (כל עוד הצעת הרכישה שלך כוללת בדיקת מגירה של בדיקת בית ).
 2. גשו לבדיקת מזיקים
  בדיקת מזיקים נפרדת מבדק בית. זה כרוך במומחה שיוודא שבבית שלך אין חרקים משמידים עץ, כגון טרמיטים או נמלים נגרים. מזיקים יכולים להיות הרסניים עבור נכסים העשויים בעיקר מחומר עץ. חברות משכנתאות רבות מחייבות לתקן אפילו בעיות מזיקים קלות לפני שתוכל לסגור את העסקה.

זיהום קטן יכול להתפשט ולהיות הרסני מאוד ויקר לתיקון. ניתן לחסל מזיקים משחיית עץ, אך תרצו לוודא שניתן לפתור את הבעיה תמורת תשלום סביר. יתרה מכך, ייתכן שתוכל לגרום למוכר לשלם ולחסל מזיקים לפני שתסיים את הרכישה. בדיקות מזיקים נדרשות על פי חוק במדינות מסוימות ואופציונליות במדינות אחרות.

 1. ניהול משא ומתן מחדש על ההצעה
  גם כאשר הצעת הרכישה שלך כבר התקבלה, ייתכן שתרצה לנהל משא ומתן מחודש על המחיר כדי לשקף את העלות של כל התיקונים הנדרשים שהתגלו בבדיקות. אתה יכול גם לשמור את מחיר הרכישה זהה, אבל לנסות לגרום למוכר לשלם עבור תיקונים. גם אם אתה רוכש את הנכס “כמות שהוא”, אין שום נזק לבקש. אתה גם עדיין יכול לסגת ללא קנס אם מתגלה בעיה גדולה שהמוכר לא יכול או לא רוצה לתקן. 8
 2. נעל את שיעור הריבית שלך
  שיעורי הריבית, לרבות אלה המוצעים על המשכנתא, עלולים להיות תנודתיים ונתונים לשינויים. התעריפים כפופים למספר גורמים, כגון אזור גיאוגרפי, סוג נכס, סוג ההלוואה המבוקשת וציון האשראי של המבקש .

במידת האפשר, רצוי לנעול מראש את הריבית להלוואה. זה מונע ממך להיות נתון לחסדי תנודות השוק, מה שעלול לגרום לעלייה בתעריפים לפני שתסיים את רכישת הנכס שלך. אפילו העלאת ריבית של 0.25% יכולה להגדיל משמעותית את התשלומים החודשיים ואת משך הזמן שלוקח להחזיר את המשכנתא.

 1. הסר מגורים
  הצעת הנדל”ן שלך צריכה להיות מותנית בחמשת הדברים הבאים:

השגת מימון בריבית שלא תעלה על מה שאתה יכול להרשות לעצמך
בדק הבית לא מגלה בעיות משמעותיות בבית
המוכר חושף במלואו כל בעיה ידועה בבית
בדיקת המזיקים לא מראה נגעים גדולים או נזקים לבית
המוכר משלים כל תיקון מוסכם
יש להסיר מקרים כאלה בכתב עד לתאריכים ספציפיים המצוינים בהצעת הרכישה שלך, תהליך המכונה אישור אקטיבי. עם זאת, בחלק מהסכמי רכישה, תנאים כפופים לאישור פסיבי (המכונה גם אישור קונסטרוקטיבי). זה אומר שהם נחשבים מאושרים אם לא תמחו עליהם במועדים שצוינו. על הקונים להבין את תהליך האישור ולנקוט את הפעולות הנדרשות עד לתאריכים הנדרשים.

 1. לעמוד בדרישות המימון
  סביר להניח שהפקדת כסף רציני כשחתמתם על הסכם הרכישה. כסף רציני הוא הפקדה למוכר המעידה על תום הלב, רצינותו והתעניינותו האמיתית של הקונה בעסקת הנכס. הכסף הרציני הולך למוכר כפיצוי אם הקונה נסוג. אם המוכר נסוג, הכסף מוחזר לקונה.

כדי להשלים את הרכישה, תצטרך להפקיד כספים נוספים בנאמנות. מכיוון שהכסף הרציני המקורי מוחל בדרך כלל על המקדמה, הסדרת התשלומים השונים הנדרשים אחרים הוא חיוני לפני סגירת העסקה. אי ביצוע זה עלול להוביל לביטול המכירה, כשהכסף הרציני יעבור למוכר. יתר על כן, אתה עדיין יכול להיות מחויב עבור השירותים השונים שבהם השתמשת לפני שהעסקה התפרקה.

 1. מעבר אחרון
  אחד השלבים האחרונים לפני שאתה חותם על מסמכי הסגירה שלך צריך להיות לבדוק את הנכס בפעם האחרונה. אתה רוצה לוודא שלא נגרם נזק מאז בדיקת הבית האחרונה שלך. כדאי גם לוודא שהמוכר השלים את התיקונים הנדרשים ולא עלו בעיות חדשות. לבסוף, בדקו ששום דבר שנכלל בהסכם הרכישה לא הוסר. סגירת בית יכולה לקחת בין שבוע ל-60 יום, תלוי בסוג הנכס והאם משלמים במזומן או מממנים את הרכישה.
 1. הבן את הניירת
  עבודת הניירת היא קריטית לסגירת עסקת נכס. למרות שיש ערימת ניירות מלאה במונחים משפטיים מורכבים ובז’רגון, כדאי שתקרא הכל בעצמך. אם אתה לא מבין משהו, התייעצי עם עורך דין מקרקעין. הסוכן שלך גם יעזור להבין כל שפה משפטית מורכבת.

למרות שאתה עלול להרגיש לחץ מהאנשים שמחכים לך לחתום על המסמכים שלך – כמו הנוטריון או מלווה המשכנתאות – קרא כל עמוד בקפידה, שכן לאותיות הקטנות יכולה להיות השפעה גדולה במשך שנים רבות.

בפרט, ודא שהריבית נכונה, וכל שאר התנאים המוסכמים מוזכרים בבירור. באופן כללי יותר, השווה את עלויות הסגירה שלך להערכת תום הלב שקיבלת בתחילת התהליך. ערעור נמרץ על כל עמלות שאתה חושב שאינן לגיטימיות.

כמה זמן לוקח לסגור בית?


בדרך כלל לוקח 30 עד 45 ימים לסגור בית, תלוי בכמה גורמים כמו כמה מהר לוקח להגיע לבדיקת בית והאם יש לך אישור מראש למשכנתא או לא.

5/5 - (1 vote)