מהי ההשקעה האולטימטיבית? נדל”ן או מניות?

משקיעים רבים פנו באופן מסורתי לשוק המניות כמקום להשקיע את הדולרים שלהם. אמנם מניות הן אפשרות השקעה ידועה, אבל לא כולם יודעים שגם רכישת נדל”ן נחשבת להשקעה. בנסיבות הנכונות, נדל”ן יכול להוות חלופה למניות, להציע סיכון נמוך יותר, להניב תשואות טובות יותר ולספק פיזור גדול יותר .

בין אם מדובר בתכנון פרישה, חיסכון לקרן מכללות או הכנסה שיורית, אנשים צריכים אסטרטגיית השקעה שמתאימה לתקציב ולצרכים שלהם. השוואת השקעה בנדל”ן לקניית מניות היא מקום טוב להתחיל בו.


ההחלטה להשקיע בנדל”ן או במניות היא בחירה אישית שתלויה במצב הפיננסי שלך, סובלנות סיכונים, יעדים וסגנון ההשקעה שלך.


לנדל”ן ולמניות יש סיכונים והזדמנויות שונות.


נדל”ן אינו נזיל כמו מניות ונוטה לדרוש יותר כסף וזמן. אבל זה כן מספק זרם הכנסה פסיבי ופוטנציאל להערכה משמעותית.
מניות כפופות לסיכוני שוק, כלכליים ואינפלציוניים, אך אינן דורשות הזרקת מזומנים גדולה, ובדרך כלל ניתן לקנות ולמכור אותן בקלות.
סקירה כללית: נדל”ן מול מניות
השקעה בנדל”ן או במניות היא בחירה אישית שתלויה במצב הפיננסי שלך, סובלנות סיכונים, יעדים וסגנון ההשקעה שלך. אפשר להניח שיותר אנשים משקיעים בבורסה, אולי בגלל שלא לוקח כל כך הרבה זמן או כסף לקנות מניות. אם אתה קונה נדל”ן, תצטרך לחסוך ולהוריד סכום כסף נכבד.

כשאתה קונה מניות, אתה קונה חלק קטן מהחברה הזו. באופן כללי, אתה יכול להרוויח כסף בשתי דרכים עם מניות: ייקור ערך ככל שמניית החברה גדלה ודיבידנדים.

כשאתה קונה נדל”ן אתה רוכש קרקע פיזית או נכס. רוב משקיעי הנדל”ן מרוויחים כסף על ידי גביית דמי שכירות (שיכולים לספק זרם הכנסה קבוע) ובאמצעות הערכה, ככל שערך הנכס עולה. כמו כן, מכיוון שניתן למנף נדל”ן, ניתן להרחיב את החזקותיך גם אם אינך יכול להרשות לעצמך לשלם מזומן באופן מוחלט.

עבור משקיעים פוטנציאליים רבים, נדל”ן מושך מכיוון שהוא נכס מוחשי שניתן לשלוט בו, עם היתרון הנוסף של גיוון. משקיעי נדל”ן שרוכשים נכס מחזיקים במשהו קונקרטי שעליו הם יכולים להיות אחראים. שימו לב שקרנות השקעות בנדל”ן (REITs) הן דרך להשקיע בנדל”ן ונרכשות ונמכרות כמו מניות.

ישנם מספר שיקולים למשקיעים בעת הבחירה בין השקעה במניות או רכישת נדל”ן כהשקעה.

החזרות: נדל”ן מול מניות


השקעה בשוק המניות היא ההגיונית ביותר כשהיא משולבת עם הטבות שמגבירות את התשואות שלך, כגון התאמת חברה ב-401(k). אבל ההטבות האלה לא תמיד זמינות ויש גבול לכמה אתה יכול להפיק מהן. השקעה בבורסה באופן עצמאי עלולה להיות בלתי צפויה וההחזר על ההשקעה (ROI) לרוב נמוך מהצפוי.

השוואת תשואות הנדל”ן והבורסה היא השוואה בין תפוחים לתפוזים – הגורמים המשפיעים על המחירים, הערכים והתשואות הם מאוד ברורים. עם זאת, נוכל לקבל מושג כללי על ידי השוואת התשואות הכוללות של SPDR S&P 500 ETF (SPY) ושל Vanguard Real Estate ETF Total Return (VNQ) במשך 17 השנים האחרונות:

מניות נדלן

סיכונים: נדל”ן מול מניות

בועת הדיור משבר הבנקאות של 2008 הביא לירידת ערך עבור המשקיעים בנדל”ן בשווקים-ומניות המשבר COVID-19 עושה את כל זה שוב, אם כי מסיבות שונות. ובכל זאת, חשוב לזכור שלמניות ולנדל”ן יש סיכונים שונים מאוד בסך הכל.

נדל”ן

הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בכל הקשור לנדל”ן והסיכונים הכרוכים בכך. הסיכון החשוב ביותר שאנשים מפספסים הוא שנדל”ן דורש הרבה מחקר. זה לא משהו שאפשר להיכנס אליו כלאחר יד ולצפות לתוצאות ולתשואות מיידיות. נדל”ן אינו נכס שמסלק בקלות, ואי אפשר לפדות אותו במהירות. זה אומר שאתה לא יכול לפדות אותו כשאתה במצוקה.

5/5 - (2 votes)
מניות נדלן