צעדים למכירת נכס

תשאל מסביב. הדרך הנפוצה ביותר לרישום בית היא באמצעות התקשרות עם סוכן נדל”ן, והיא הולכת להיות היעילה ביותר עבור רוב האנשים, כי סוכן הנדל”ן דואג עבורכם לכל תהליך הרישום. לא רק שסוכן הנדל”ן שלך יכול לעזור לך לתמחר את הבית ולקבוע הופעות, אלא שהוא גם מרושת עם סוכני נדל”ן אחרים – שלא לדבר על כך שזו העבודה המלאה שלהם למכור בתים. למרות שיש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון בעת ​​בחירת סוכן נדל”ן, הדבר הראשון שעליך לעשות כאשר אתה מחפש סוכן נדל”ן הוא לשאול את החברים והשכנים שלך על סוכני נדל”ן שהם השתמשו בהם בעבר בהצלחה. [1]
התחל בשיחה עם כל השכנים החדשים על סוכני נדל”ן שהם השתמשו בהם. סוכן נדל”ן בעל ניסיון בשוק מקומי מסוים – יתרון. הם יודעים את סוגי הקונים שצריך לחפש, מגמות השוק ואת נקודות המחיר הטובות ביותר לפתיחת רישום.

קבל הפניות מלקוחות אחרונים. לאחר שמצאת סוכן נדל”ן פוטנציאלי, בקש ממנו רשימה של לקוחות אחרונים כדי שתוכל לקבל תחושה של חוות דעת של לקוחות העבר על סוכן הנדל”ן. למרות שסוכן הנדל”ן לא צפוי להעביר לך אזכורים שליליים, ללקוחות אין סיבה לשקר לגבי החוויות שלהם.
זהו תחום אחד שבו כמות יכולה לתת לך מושג על איכות. כל עוד סוכן נדל”ן היה בעסק במשך זמן מה, הוא אמור להיות מסוגל לתת לך כמה הפניות שתרצה לראות.
תמונה שכותרתה הוסף את העסק שלך לרישומי עסקים מקומיים


משוך תיעוד של הרישוי שלהם. כמו אנשי מקצוע רבים, סוכני נדל”ן מורשים ומחויבים לקוד אתי (שלא לדבר על החוק). אם סוכן הנדל”ן הפוטנציאלי קיבל סנקציות על ידי גורמי רישוי כלשהם, יהיה תיעוד של העבירה. כל מי ששוקל להתקשר עם סוכן נדל”ן צריך להקפיד לחפש את כל הפרות המשמעת בהיסטוריה המקצועית שלו.
לכל מדינה יש גופי רישוי משלה לסוכנים העובדים עם תחומי השיפוט שלהם. כדי למצוא את האחד עבור המדינה שלך, פשוט השתמש במנוע החיפוש המועדף עליך כדי לחפש “משמעת נגד סוכני נדל”ן” במדינתך. המידע הדרוש כדי לחפש הפרה עשוי להשתנות ממדינה למדינה, אך ככלל אצבע, קבל את שמו ומספר הרישיון של סוכן הנדל”ן. כדוגמה, אתה יכול לעיין בפעולות המשמעתיות נגד סוכני נדל”ן בקליפורניה בכתובת http://www.dre.ca.gov/Licensees/EnforcementActions.html .
תמונה שכותרתה תשובה לתביעה אזרחית


שימו לב לאישורים. האישורים חשובים. בדיוק כמו שרופא או עורך דין עשויים להיות מוסמכים בתחומי עיסוק מסוימים, סוכני נדל”ן יכולים להפוך למומחים מוסמכים בתחומים מסוימים. סוכני נדל”ן מסוימים מתמחים בייצוג קונים, בעוד שאחרים עשויים להתמחות בנדל”ן מסחרי, נדל”ן למגורים, מכירת קרקעות או עיקולים. [3]
ניתן לצפות ברשימה של ההתמחויות השונות באתר של איגוד המתווכים הלאומי (NAR),
שקול לשכור מתווך. השם המסחרי Realtor הוא סימן לכך שהסוכן הוא חבר מוסמך באיגוד המתווכים הלאומי (NAR).
תמונה שכותרתה הימנע מללכת לבית המשפט בעת הגשת בקשה לפשיטת רגל שלב 10

שאל על ניסיון. בעוד שניסיון אינו אינדיקטור מושלם לכשירות, זהו גורם שאתה צריך לשקול בהחלטה שלך. שאל את סוכן הנדל”ן שלך כמה זמן הוא בעסק – אתה תמיד יכול לבדוק אותם דרך ועדת הרישוי של המדינה – וודא שאתה מרגיש בנוח עם התשובה.
רוב הפרשנים מסכימים שניסיון של חמש שנים הוא מספיק ארוך כדי ללמוד את היתרונות והחסרונות של העסק, אבל הקילומטראז’ שלך עשוי להשתנות. יש סוכנים שילמדו הרבה יותר מהר מזה.
לרוב המדינות יש 2 רמות של רישיונות נדל”ן. הרמה הגבוהה יותר נקראת ברוקר או מתווך מנהל. בדרך כלל, לוקח 2-3 שנים להתקדם לרמה העליונה. אם אתה רואה מישהו שהיה מתווך מנהל רק שנה אחת, זכור שכנראה יש לו לפחות 3 שנות ניסיון בסך הכל.
תמונה שכותרתה הימנע מהונאות במערכת מסחר בהשקעות

תסתכל על הנוכחות שלהם באינטרנט. רוב האנשים שרוכשים נדל”ן בימים אלה מתחילים את החיפוש שלהם באינטרנט, ואף אחד לא צריך להבין זאת יותר מהסוכן הפוטנציאלי שלך.

ודא שהסוכן מכיר את השוק שלך. שאל את הסוכן הפוטנציאלי שלך לגבי מגמות בשוק, מחירי הביקוש והמכירה של בתים דומים באזור וכמה זמן בתים באזור שלך נשארים בשוק. שאלות מסוג זה אינן מורכבות במיוחד. הן השאלות הבסיסיות שעליהן לענות על מנת להפגין את הידע שלהם על שוק מקומי. אם סוכן הנדל”ן הפוטנציאלי שלך ריק כאשר אתה מציג שאלות מסוג זה, זה לא סימן מצוין.
אחת הסיבות לכך שהיכרות מעמיקה עם השוק המקומי היא חיונית היא התמחור. אמנם יש לך שליטה אולטימטיבית על מחיר המכירה של הבית שלך, אבל המומחיות של סוכן הנדל”ן אמורה לעזור לך להבין אם אתה מתמחר נמוך מדי או גבוה מדי.
תמונה שכותרתה חשבון עבור פיצוי מבוסס מניות

שימו לב לעלות הנוספת. כמובן, המומחיות והרשתות של סוכן נדל”ן אינן בחינם. סוכני נדל”ן גובים עמלה לביצוע מכירה. כאשר עמלה זו מתווספת לעלויות הסגירה האחרות, היא יכולה להצטבר להוצאה משמעותית.
עמלה של 6% אופיינית, אך ניתנת למשא ומתן.


רישום הבית שלך באופן עצמאי
תמונה שכותרתה חשבון עבור פיצוי מבוסס מניותהחלט אילו אפשרויות חבילה מתאימות לך. בנוסף לכיסוי בין הפלטפורמות, לאתרי הרישום בתשלום קבוע יש חבילות שונות הטוענות להציע יתרונות שיווקיים הולכים וגדלים. אלה עשויים להיות משך הזמן שבו בית יהיה רשום, מספר התמונות שניתן להוסיף לרישום, מיקום הרישום שלך בראש הדף ושלטי החצר. [8]
למרות שכל שירותי הרישום ללא דירה מבטיחים תוצאות טובות יותר ככל שתוציא יותר כסף, זה כמעט בלתי אפשרי למצוא אימות עצמאי של טענות אלה. ההימור הטוב ביותר שלך הוא למצוא חברה בתשלום קבוע שעושה הרבה עסקים באזור שלך ולבדוק את המוניטין שלה עם Better Business Bureau (BBB).
ה-BBB הוא ארגון ללא מטרות רווח הממומן על ידי עסקים המדרגים, סוקרים ומעניקים אישורים על עסקים על מנת להבטיח את אמון הצרכנים. אתה יכול לחפש עסק בכתובת http://www.bbb.org/ על ידי הזנת שם העסק, כתובת האתר או מספר הטלפון שלו, וצמצום האזור הגיאוגרפי ככל האפשר.
תמונה שכותרתה השכרת בית בבנגלור


צור את הרישום שלך. אתה צריך לנסות ולכתוב רשימה משכנעת ככל האפשר מבלי להבטיח יתר על המידה. הקפד לכלול את האלמנטים הבאים: [9]
כותרת תיאורית ותמציתית. במקום לרשום את הכתובת והמחיר בכותרת, היו קצת יצירתיים. לדוגמה, במקום “123 רד רובין ליין, $100,000”, נסה משהו כמו “בית אומן מקסים של תחילת המאה בשכונת רד רובין הפופולרית”.
כמה שיותר תמונות. בני אדם הם יצורים חזותיים, וככל שיש לך יותר תמונות ברשימה, כך גדל הסיכוי שתמכור את הבית.
פרטים ספציפיים על הבית. הקפידו לכלול פרטים כמו מספר חדרים, שטח מרובע, גודל המגרש וכל השירותים שמגיעים עם הבית – חדרי שמש, מרפסות, חצר מגודרת, עיצוב פנים אטרקטיבי וכו’.
המחיר. הקל ככל האפשר על מישהו לקנות את הבית שלך. אל תהיה האדם שיוצר רישום ללא מחיר, או גרוע מכך, “תשאל” היכן המחיר צריך להיות.
הקפידו לכלול תיאור של השכונה. רשום את כל השירותים שעשויים למשוך קונה פוטנציאלי, כגון פארקים, בריכות שחייה ציבוריות או בתי ספר מקומיים.
תמונה שכותרתה התחל בהשקעות נדל”ןאל תשכח להצליב פוסטים. זכור להוסיף את הרישום שלך לאתרים כמו Craigslist ו-Backpage אם אתה מוכר באופן עצמאי. בעוד שרוב הקונים יתחילו את החיפוש שלהם באתרים גדולים יותר כמו https://www.realestateagent.com , הרחבת החשיפה שלך יכולה לעבוד רק לטובתך. בנוסף, רוב הרישומים לאתרים כאלה הם בחינם או בעלות נמוכה.
ברוב האזורים, רישומים ב-MLS מתווספים לאתרים כמו Trulia ו-Zillow, אך לא כל ה-MLS של כל יישוב חולק מידע עם אתרים אלו. הקפד לבדוק עם שירות הרישום שלך בתשלום קבוע כדי לברר. אם הרישומים אינם משותפים אוטומטית, תצטרך להעלות את הרישום שלך בעצמך.

טיפים
סוכן נדל”ן פחות מנוסה הוא לא תמיד בחירה רעה. ייתכן שיהיה להם יותר זמן להקדיש למכירת הנכס שלך. בקשו לראות אם הם מפוקחים על ידי סוכן מנוסה יותר.
אתה יכול לשקול לשאול אם יש להם ביטוח טעויות והשמטות. אם יש להם ביטוח, אז אתה עשוי להיות מוגן אם הם גורמים להפסד כספי עקב רשלנות. אם כן, בקשו תעודת אחריות.

5/5 - (2 votes)